Zmiany na Allegro

Portal Allegro wprowadza od lutego zmiany, które stopniowo uniemożliwią dalsze korzystanie z generatora aukcji. O zmianach można przeczytać na stronie:

https://dlasprzedajacych.allegro.pl/nowy-opis-oferty/artykul/nowy-opis-oferty-151

Co właściwie się zmienia?

Od 28 lutego 2018 allegro zacznie ograniczać możliwość korzystania z opisów HTML. Kod HTML jest efektem końcowym pracy w generatorze aukcji, a więc w ten sposób Allegro blokuje możliwość korzystania z generatora aukcji.

Po całkowitej blokadzie (25 kwietnia) nie będą działać na allegro na nowych aukcjach ŻADNE szablony aukcji - zarówno te generowane przez programy typu Generato jak i szablony wykonywane na indywidualne zlecenie.

Opisy HTML nie są również dostępne w nowym typie ofert - ogłoszeniach.

Co oznacza blokada kodu HTML?

Oznacza, że nie będzie można wstawiać do opisów aukcji:

 • Zdjęć z zewnętrznych serwerów. Zdjęcie będzie można przesyłać tylko przez formularz allegro z limitem 16 zdjęć.
 • Panelu aukcji trwających (miniaturki pozostałych aukcji)
 • Galerii zdjęć w jakiejkolwiek formie
 • Tabel
 • Tekstów o różnym kolorze, wyrównaniu do krawędzi lub kroju czcionki
 • Tła aukcji
 • Banerów, log firm kurierskich czy banków
 • Listy kategorii

Czy moje aukcje przestaną się wyświetlać w lutym 2018 (konta firmowe), listopadzie 2017 (konta prywatne)?

Nie. Aukcje wystawione na Allegro (w tym wznawiane) według zapowiedzi Allegro mają wyświetlać się prawidłowo do czerwca 2018. Od lutego będzie ograniczona możliwość tworzenia nowych aukcji.

 • Od 28 lutego użytkownik musi mieć na allegro min 1% aukcji z nowym opisem
 • Od 14 marca użytkownik musi mieć na allegro min 3% aukcji z nowym opisem
 • Od 11 kwietnia użytkownik musi mieć na allegro min 15% aukcji z nowym opisem
 • 25 kwietnia allegro wyłącza ostatecznie możliwość wystawiania aukcji ze starym opisem HTML

Czy moje aukcje przestaną się wyświetlać w czerwcu?

Do tego czasu należy zmienić wszystkie opisy na HTML na nowe opisy allegro. Najprawdopodobniej od czerwca trwające aukcje, będące jeszcze zrobione po staremu, nie będą już działać.

Czyli program będzie już nieprzydatny?

Tak. Generator w obecnej formie pozostanie jedynie jako generator opisów dla portalu eBay. Nie ma technicznych możliwości przystosowania programu do tych zmian.

Czy powstanie coś w zamian?

Tak. Trwają prace nad nowym programem, ale o innym przeznaczeniu. Będzie on służył do zarządzania aukcjami oraz sprzedażą. Program o zastosowaniu zbliżonym do Menadżera Sprzedaży Allegro.

Czy użytkownicy Generato dostaną do niego dostęp?

Każdy użytkownik programu Generato otrzyma możliwość skorzystania z nowego programu bez dodatkowych opłat na czas ważnej licencji na program Generato. Po tym czasie będzie można zdecydować, czy chce się dalej z niego korzystać już za opłatą czy całkowicie zrezygnować.

Czy będzie możliwość automatycznej konwersji starych opisów na nowe?

Automatyczna nie. Różnica w budowie starych i nowych opisów jest zbyt duża, aby można było zrobić to w pełni automatycznie.

Nowy, wyżej wspomniany program będzie zawierać narzędzie znacznie ułatwiające zamianę opisów. Program będzie udostępniony w lutym.

Kończy mi się licencja, na jaki okres powinienem opłacić Generato?

Zależy jak długo chce się trzymać na Allegro stare opisy aukcji. Jeśli planujemy wszystkie opisy zmienić do lutego i nie korzystamy z eBaya to nie ma sensu opłacać go na dłużej.

Jeśli jednak chcemy dać sobie więcej czasu na podmianę opisów np. do czerwca to należy opłacić program na tyle miesięcy ile wypada do czerwca.

Widzę możliwość opłacenia programu na 6 i 12 miesięcy, a chcę na mniej. Po co w sumie to 12 miesięcy tam jest?

Z programu korzystają również sprzedawcy na eBayu. Dla nich nic się nie zmienia i mogą nadal korzystać z programu i opłacać go na rok.

Można zapłacić za program na dowolną ilość miesięcy, lecz nie przez szybkie płatności. Trzeba będzie wykonać zwykły przelew na konto.

Opłatę na 6 miesięcy dzielimy przez 6, a następnie mnożmy razy ilość miesięcy.

np. sam program bez hostingu kosztuje 29,99 zł na 6 miesięcy. Opłata na miesiąc wynosi więc 5 zł. Chcąc zapłacić za 3 miesiące należy przelać 15 zł.

Skąd dane do przelewu i jak podać dane do faktury?

Należy postępować jak dotychczas. Kliknąć w link znajdujący się w e-mailu z przypomnieniem. Podać dane do faktury, wybrać okres 6 miesięcy i przejść do następnego kroku.

Następnie wyświetli się numer konta. Na konto należy przelać kwotę za dowolną ilość miesięcy - wyliczoną według powyższej reguły.

Dlaczego Państwo się na te zmiany zgodzili?

Nie mamy wpływu na decyzje podejmowane przez Allegro. Interweniowaliśmy, ale nasze uwagi zostały zignorowane. Taki jest plan zmian i będą się go trzymać.