Szczegółowy opis generatora aukcji

Graficzne nagłówki aukcji

W programie znajduje się duży zbiór gotowych nagłówków do wykorzystania w aukcjach.

Stworzyliśmy grafiki dopasowane do różnych grup przedmiotów, tak aby każdy użytkownik znalazł coś dla siebie. Nagłówki są ładowane z naszego serwera, dlatego nie musisz obciążać nimi własnego konta. Można również zamieszczać własne nagłówki na naszym serwerze, wczytywać je z innego serwera lub całkowicie zrezygnować z ich wyświetlania.

Nagłówki i banery reklamowe na aukcje

Oprócz gotowych nagłówków można w programie stworzyć własny nagłówek z wybranym przez siebie tekstem reklamowym. Wystarczy wybrać tło oraz czcionkę.

Baner z własnym tekstem na aukcje

Dodatkowo można wybrać nagłówki dla tabelek bocznych. Do wyboru dostępne są nagłówki tekstowe + graficzne tło lub całkowicie graficzne. Te pierwsze umożliwiają wstawienie w nagłówku dowolnego tekstu zaś w przypadku drugich możemy skorzystać jedynie z gotowych grafik.


Szablony aukcji

W programie dostępny jest zbiór gotowych szablonów aukcji, które można swobodnie dostosować do własnych potrzeb. Dla większości szablonów można wybrać własny nagłówek, tło oraz dobrać kolory według uznania.

Istnieje możliwość zaimportowania do programu własnego szablonu. Proces został opisany w instrukcji dołączonej do programu.

Zobacz przykładowy szablon aukcji: " Jesień".

Regulamin i układ aukcji


Zdjęcia w opisie aukcji

Dzięki specjalnemu formularzowi możemy w aukcji umieszczać własne zdjęcia oraz grafikę. Wystarczy podać adres do pliku na serwerze. Dodatkowo mamy możliwość zrobienia z obrazka odnośnika, zmiany rozmiaru, wyrównania oraz dodania obramowania.

Zdjęcia wstawiamy bezpośrednio z dysku za pośrednictwem naszego serwera, własnego serwera FTP lub serwisów z darmowym hostingiem zdjęć. Program posiada wbudowaną przeglądarkę stron tego typu. Wstawienie zdjęcia nie powinno zająć więcej niż kilka sekund, zależnie od rozmiaru pliku.

Przed wysłaniem zdjęcia, generator może automatycznie pomniejszyć je do odpowiedniego rozmiaru oraz wstawić na nie znak wodny.

Zdjęcia


Klient FTP

Generator posiada wbudowanego klienta FTP. Dzięki temu nie będziemy musieli korzystać z dodatkowym programów tylko po to, aby wysłać zdjęcia. Aby przesyłać zdjęcia w ten sposób konieczne jest posiadanie miejsca na dowolnym serwerze. Nie masz? Żaden problem ;-). Otrzymasz dokładną instrukcję jak założyć bezpłatne konto na jednym z polskich portali.

Spójrz jakie to proste!

Zdjęcia


Galeria

W wyjątkowo prosty sposób możemy utworzyć ciekawą galerię zdjęć. Wystarczy wybrać zdjęcia z dysku i kliknąć kilka przycisków zgodnie z instrukcją. Program automatycznie utworzy miniaturki o wybranym przez nas rozmiarze, następnie wyśle zdjęcia na serwer oraz wygeneruje kod galerii. Przed jej wstawieniem mamy możliwość podglądu galerii. Nie ma żadnych limitów co do ilości zdjęć itp. Zobacz przykładową galerię zdjęć!

Galeria zdjęć na Allegro


Formatowany tekst

Program posiada wbudowany wizualny edytor tekstu. Możemy w nim w bardzo prosty sposób stworzyć interesujący opis aukcji, w którym różne fragmenty posiadają różną czcionkę, rozmiar, kolor czy też pozycję. Opis tworzymy identycznie jak w programach m.in. WordPad, OpenOffice Writer czy też Microsoft Word. Stworzony opis możemy zapisać do pliku, aby w przyszłości móc skorzystać z niego ponownie. Sformatowany tekst możemy skopiować i wkleić bezpośrednio z innego programu.

Formatowanie tekstu 

Tabela

Tabele tworzymy za pomocą prostego w obsłudze a jednocześnie dającego duże możliwości formularza. Na początku ustalamy ilość wierszy i kolumn, później podajemy dane, które mają znaleźć się w tabelce, a na końcu dostosowujemy wygląd do naszych wymagań. Wprowadzane zmiany możemy na bieżąco obserwować na zakładce Podgląd.

Formatowanie tekstu


Barwna aukcja

Mamy możliwość zdefiniowania własnego stylu CSS. Możemy zmienić w przygotowywanej aukcji kolor tła, tekstu, nagłówków, ustawić czcionkę dla poszczególnych elementów, itd. Poza tym dostępna jest biblioteka gotowych stylów CSS. Wystarczy wybrać, a następnie zastosować dla swojej aukcji.

Formatowanie tekstu


Podstawowe dane

Formularz danych Aby przekazać odwiedzającemu informacje o sprzedającym wystarczy wypełnić kilka pól tekstowych. Na ich podstawie program automatycznie wygeneruje efektowną tabelkę.

Mamy możliwość zdefiniowania danych kontaktowych, dowolnej liczby kont bankowych, form przesyłki, waluty oraz odnośników prowadzących do strony "Informacje od sprzedającego", naszych komentarzy oraz pozostałych aukcji. Możesz również stworzyć dodatkowe okna o zawartości według własnego uznania.


Narzędzie do usuwania tła ze zdjęć

Program umożliwia usuwanie ze zdjęć tła, w celu wyróżnienia sprzedawanego towaru. Dzięki tej funkcji Twoje zdjęcie na aukcjach będą wyglądać jeszcze lepiej.

Oprócz usuwania tła można zwiększyć nasycenie kolorów, wyrównać poziomy, poprawić kontrast, ostrość i balans bieli oraz dokonać wielu innych przydatnych operacji na zdjęciu.

Usuwanie tła

 

Masowa zmiana rozmiaru zdjęć

Generator umożliwia masową zmianę rozmiaru wielu zdjęć poprzez ich przeciągnięcie do programu. Dwa kliknięcia myszką i wszystkie zdjęcia zostaną pomniejszone do właściwego rozmiaru.

Zmiana rozmiaru zdjęć na aukcje


Znak wodny

Zdjęcia możemy zabezpieczyć przed nielegalnym kopiowaniem umieszczając na nich podpis w postaci znaku wodnego. Dzięki temu rozwiązaniu nikt inny nie wykorzysta Twoich zdjęć na swoich aukcjach. Również w przypadku tej funkcji można automatycznie podpisywać dużą liczbę zdjęć jednocześnie.

Znak wodny

 

Odnośnik

Dzięki wyjątkowo prostemu formularzowi możesz wstawić do swojego opisu odnośnik do dowolnej strony lub pliku. Mamy możliwość wyboru koloru, stylu oraz typu czcionki.

Formularz danych

 

Kup Teraz! Pobierz generator aukcji